2016 EOSIC Results

    -Non Ranked Events - Congratulations on your performances

    STAR 2
    Maia Parish
    Lillie-Anne Waugh (Russell)

    STAR 3
    Madeleine Cuhaci
    Tessa Neilson
    Ceilidh Arp

    -Ranked Events

    STAR 4 Girls U13
    Flight 3
    Jade McNeice (Rideau) - 8th

    STAR 4 Girls O13
    Flight 1
    Zoë Katsoulis - 9th Place
    Flight 2
    Haley McNeice (Rideau) - 12th

    STAR 4 Boys O13

    Brandon Yue - exhibition

    STAR 5 Girls U10
    Hannah Kreft - 1st Place - *Qualified for Skate Ontario StarSkate Championships
     

    STAR 5 Girls U13
    Flight 2
    Anna Roper - 11th Place
    Flight 4
    Amy Dean - 7th Place
     

     

     

    STAR 5 Girls O13
    Flight 2
    Mackenzie Wesley-James - 1st Place - Qualified for Finals
    Lindsay Jefferson (Rideau) - 10th Place
    Flight 3
    Isabella St-Marseille - 7th Place
    Flight 4
    Megan Normoyle (Russell) - 8th Place
    Finals
    Mackenzie Wesley-James - 7th Place

     

    Senior Bronze Women
    Flight 3
    Lauren Roberts - 1st Place - Qualified for Finals
    Finals
    Lauren Roberts - 3rd Place - *Qualified for Skate Ontario StarSkate Championships

     

    Silver Women Triathalon
    Laura Gray (Rideau) - 5th Place

    Junior Silver Women
    Laura Gray (Rideau) - 5th Place

     

    Senior Bronze Dance
    Haley McNeice (Rideau) & Brandon Yue - 2nd Place - *Qualified for Skate Ontario StarSkate Championships

     

    Pre-Juvenile Women U11
    Illiana Katsoulis - 9th Place
    Kathleen Carroll - 12th Place

     

    Pre-Juvenile Women U13
    Mackenzie Cain - 13th Place

    Pre-Juvenile Men U13

    Xander Kaminski - 1st Place - *Qualified for Skate Ontario StarSkate Championships

    Juvenile Women U12
    Adele Chen - 4th Place - *Qualified for Skate Ontario StarSkate Championships

    Juvenile Women U14
    Juliana Ye - 2nd Place - *Qualified for Skate Ontario StarSkate Championships
    Olivia Pasian - 8th Place

     

     

    Juvenile Men U14
    Daniel Kreft - 1st Place - *Qualified for Skate Ontario StarSkate Championships

     

     

     

     

     

     

    Juvenile Dance
    Amy Dean & Xander Kaminski - 1st Place - *Qualified for Skate Ontario StarSkate Championships
    Alex Tinman (Goulbourn) & Patrick Dunlop Ellis -2nd Place - *Qualified for Skate Ontario StarSkate Championships

     

    Gold Women
    Vanessa Chartrand - 3rd Place - *Qualified for Skate Ontario StarSkate Championships
    Valerie Saikaley - 9th Place